top of page

İlişkilerde İyileşmek
“zihin dipsiz uçurumu yaratır, kalp onu aşıp geçer.” Kalbin ve gerçek sevginin aşamayacağı güçlük yoktur... Önyargıların zihninde depolanmış haldedir. Gerçek insanlar, dostlar edinmek için kalbine ihityacın vardır. “ Sri Nisargadatta Maharaj


Hayatındaki bir insanı değerlendirirken, karşındaki kişinin senin göremediğin bir sürü katmanı, yaşanmışlığı olabileceğini bilerek  yaklaş. Onun gözlüğünü taktığında hayat sandığından çok daha farklı olabilir. Her bir insan farklı bir ailede doğar, büyür, farklı hayat koşullarından geçer. Hepimizin imtihanı farklı, sonuçları ayrıdır. O nedenle acele etme. Yargılamadan önce anlamaya, görmeye, duymaya çalış.

Bu büyük ve derinlikli yaklaşım iyiliğinin yayılmasının da bir anahtarı olacaktır. Günün sonunda karşındakinin senin düşündüğünden, bambaşka bir insan olduğu gerçeği ile karşılaşabilir ve onu yaşamına katabilirsin.


İyileşme tam da burada başlar. Başkalarına göstereceğin anlayış kendini anlamana, yargılarının ötesine geçebilmek kendide de merhamet gösterebilmene olanak verecektir. Başkaları için belirleyeceğin yargılar kendine koyduğun sınırlar ve tuzaklardır aslında. Bunları aşmak, içinde açılmayı bekleyen kapıların varlığını sana gösterecektir.

11 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page